Arcas | Torch | LED | 1 W | 60 lm | Zoom function
| All | |
| Akud kaasa arvatud | 3xAAA |
| Classification of battery | CL126:NE:2016-12-09 |
| Composition of battery | CL127:KT:2016-12-09 |
| Embeeded battery | Yes |
| Eritunnused | Zoom function |
| Gross depth (mm) | 120 mm |
| Gross depth master carton | 600 mm |
| Gross height (mm) | 200 mm |
| Gross height master carton | 170 mm |
| Gross weight | 0.087 kg |
| Gross width (mm) | 35 mm |
| Gross width master carton | 250 mm |
| Heledus | 60 lm |
| Kaal | 45.95 g |
| Materjal | Plastic, rubberized |
| Mõõtmed | 32.5x107mm |
| Muud funktsioonid | impact and rubberized plastic housing, up to 100 000 hours LED lifetime, 1 x 1 Watt LED chip technology, Zoom function, Slim and portable design |
| Net weight | 0.045 kg |
| Net weight master carton | 2.61 kg |
| Packing quantity | 30 pc(s) |
| Palette Qty | 2010 pc(s) |
| Paper/Pasteboard | 40 g |
| Plastic (No PET) | 2 g |
| Producer | Arcas |
| Producer product family | Torch |
| Tare weight (kg) | 0.042 kg |
| Tare weight master carton | 0.255 kg |
| TI weight (kg) | 0.025 kg |
| Type of battery | Battery |
| Valgustus | LED |
| Võimsus | 1 W |
| Volume (m3) | 0.00084 m |
| Warranty | 12 month(s) |
| WEEE tax | No |
Sildid: arcas torch led 1 w 60 lm zoom function, 30700020, arcas, valgustus

