Caso | Foil set 3 for vacuuming + Sous Vide Cooking | 01237 | Dimensions (W x L) 16 x 23 cm, 20 x 600 cm, 28 x 600 cm, 30 x 600
- TootjadCaso
- Mudel: 01237
- Saadavus: 5
-
36€
Caso | Foil set 3 for vacuuming + Sous Vide Cooking | 01237 | Dimensions (W x L) 16 x 23 cm, 20 x 600 cm, 28 x 600 cm, 30 x 600 cm
| All | |
| Embeeded battery | No |
| Eritunnused | Strong & tear-resistant with approx. 150 m (no piercing of tips). Fine rib structure for optimal vacuum. Stable weld. Protects against freezer burn and aroma loss - reusable, dishwasher safe. Sous Vide Cooked (in water at 100 C for a maximum of 8 hours). |
| Gross depth (mm) | 200 mm |
| Gross height (mm) | 315 mm |
| Gross weight | 2.00 kg |
| Gross width (mm) | 120.00 mm |
| Karbi sisu | 50 professional vacuum bags 16x23 cm 2 piece foil roll 20x600 cm 1 piece foil roll 28x600 cm 2 piece foil roll 30x600 cm |
| Mõõdud (laius x pikkus) | 16 x 23 cm, 20 x 600 cm, 28 x 600 cm, 30 x 600 cm |
| mustmetallid | 10.00 g |
| Muud funktsioonid | Tested with Caso sealers only |
| Net weight | 1.83 kg |
| Packing quantity | 1.00 pc(s) |
| Palette Qty | 229 pc(s) |
| Paper/Pasteboard | 158.00 g |
| Producer | Caso |
| Producer product family | Foil set 3 for vacuuming + Sous Vide Cooking |
| Producer product name | 01237 |
| Sobilik | Suitable for all CASO vacuum sealers and for the brands FreshVAC, WMF, Rommelsbacher, LAICA, Gastroback, Foodsaver, Solis, Steba, Lava, Ohmex, Flaem Nuova and many more |
| Tare weight (kg) | 0.17 kg |
| Tüüp | Bags for vacuum sealer |
| Volume (m3) | 0.00756 m |
| WEEE tax | No |
Sildid: caso foil set 3 for vacuuming sous vide cooking 01237 dimensions w x l 16 x 23 cm, 20 x 600 cm, 28 x 600 cm, 30 x 600, 01237, caso, vaakumpakendaja

