Gerber Outdoor Bolo Machete Machete
| All | |
| Embeeded battery | No |
| Gross depth (mm) | 750.00 mm |
| Gross height (mm) | 45.00 mm |
| Gross weight | 1.06 kg |
| Gross width (mm) | 175.00 mm |
| Kaal | 589.7 g |
| Käepideme materjal | Gator |
| Kandekarp | Yes |
| Kogus pakendi kohta | 1 |
| Mõõdud (l x s x k) | 57 cm (blade: 39.4 cm) mm |
| Muud funktsioonid | Full Tang construction for durability and power transferGator Grip handle for superior grip in wet conditionsLanyard for added safety and secure retentionNylon sheath with belt loop and D-ring attachments for multiple carrying options |
| Net weight | 0.86 kg |
| Noa tüüp | Machete |
| Packing quantity | 1.00 pc(s) |
| Palette Qty | 293 pc(s) |
| Paper/Pasteboard | 155 g |
| Pikkus | 572 cm |
| Plastic (No PET) | 45 g |
| Producer | Gerber |
| Producer product name | Outdoor Bolo Machete |
| Sanga värv | Black |
| Tare weight (kg) | 0.20 kg |
| Tera materjal | Stainless steel |
| Tera suurus | 394 cm |
| Tera värv | Black |
| Tüüp | Machete |
| Ümbrise materjal | Nylon |
| Volume (m3) | 0.01 m |
| Warranty | 24 month(s) |
| WEEE tax | No |
Sildid: gerber outdoor bolo machete machete, 31-002076, gerber, tooriistad

