Singer C5605 Sewing Machine, White Singer
| All | |
| Embeeded battery | No |
| Gross depth (mm) | 545.00 mm |
| Gross height (mm) | 370.00 mm |
| Gross weight | 8.62 kg |
| Gross width (mm) | 300.00 mm |
| Net weight | 6.33 kg |
| Packing quantity | 1.00 pc(s) |
| Palette Qty | 29 pc(s) |
| Paper/Pasteboard | 2240.00 g |
| Plastic (No PET) | 50.00 g |
| Producer | Singer |
| Tare weight (kg) | 2.29 kg |
| Volume (m3) | 0.06 m |
| Warranty | 24 month(s) |
| WEEE tax | Yes |

