BLACK & DECKER
| All | |
| Classification of battery | CL126:NE:2016-12-09 |
| Composition of battery | CL127:LITIS |
| Embeeded battery | Yes |
| Gross depth (mm) | 165.00 mm |
| Gross height (mm) | 137.00 mm |
| Gross weight | 1.23 kg |
| Gross width (mm) | 120.00 mm |
| Net weight | 1.01 kg |
| Packing quantity | 1.00 pc(s) |
| Palette Qty | 637 pc(s) |
| Paper/Pasteboard | 200.00 g |
| Plastic (No PET) | 22.00 g |
| Producer | BLACK & DECKER |
| Tare weight (kg) | 0.22 kg |
| TI weight (kg) | 0.10 kg |
| Type of battery | Accumulator |
| Volume (m3) | 0.00 m |
| Warranty | 24 month(s) |
| WEEE tax | Yes |

