Singer | C5955 | Sewing Machine | Number of stitches 417 | Number of buttonholes 8 | White
- TootjadSinger
- Mudel: C5955
- Saadavus: 5
-
390€
Singer | C5955 | Sewing Machine | Number of stitches 417 | Number of buttonholes 8 | White
| All | |
| Automatic threading | Yes |
| Automatic winding | Yes |
| Ekraan | LCD |
| Embeeded battery | No |
| Gross depth (mm) | 545.00 mm |
| Gross height (mm) | 370.00 mm |
| Gross weight | 8.62 kg |
| Gross width (mm) | 300.00 mm |
| Kaasas õmblusmasina aksessuaarid | All Purpose Foot, Zipper Foot, Buttonhole Foot, Button Sewing Foot, Blind Hem Foot, Roller Foot, Overcasting Foot, Invisible Zipper Foot, Bobbins (15-Class Transparent), Pack of Needles |
| Muud funktsioonid | Drop & Sew Bobbin System - easy to thread for a quick start Speed Control w/ Start & Stop for precision or volume Drop Feed for free-motion sewing, button sewing and more 8 Feet included for even more creative options Programmable Needle Up/Down to set th |
| Net weight | 6.33 kg |
| Nööpaugu tüüp | 8-step |
| Nööpaukude arv | 8 |
| Packing quantity | 1.00 pc(s) |
| Palette Qty | 29 pc(s) |
| Paper/Pasteboard | 2240.00 g |
| Piste laius | Adjustable |
| Piste pikkus | Adjustable |
| Pistete arv | 417 |
| Plastic (No PET) | 50.00 g |
| Producer | Singer |
| Producer product family | Sewing Machine |
| Producer product name | C5955 |
| Süstiku tüüp | Horizontal |
| Tare weight (kg) | 2.29 kg |
| Toote värv | White |
| Tüüp | Computerised |
| Volume (m3) | 0.06 m |
| Warranty | 24 month(s) |
| WEEE tax | Yes |
Sildid: singer c5955 sewing machine number of stitches 417 number of buttonholes 8 white, c5955, singer, omblusmasinad




