Singer | SMC 4411 | Number of stitches 11 | Silver
| All | |
| Automatic winding | Yes |
| Embeeded battery | No |
| Gross depth (mm) | 450 mm |
| Gross height (mm) | 335 mm |
| Gross weight | 7.9 kg |
| Gross width (mm) | 215 mm |
| Kaasas õmblusmasina aksessuaarid | All-Purpose Foot, Zipper Foot, Buttonhole Foot, Button Sewing Foot, Seam Ripper / Lint Brush, Quilting Guide, Needles, Bobbins, Screwdriver, Auxiliary Spool Pin, Spool Pin Felt, Soft-Sided Dust Cover |
| Muud funktsioonid | 11 Built-in Stitches 1100 Stitches per Minute Stainless Steel Bed Plate Top Drop-In Bobbin with Clear View Cover Automatic 4-Step Buttonhole Snap-On Presser Feet Heavy Duty Metal Frame Extra-High Presser Foot Lifter Adjustable Presser Foot Pressure Contro |
| Net weight | 6.5 kg |
| Nööpaugu tüüp | 4-step |
| Packing quantity | 1.00 pc(s) |
| Palette Qty | 28 pc(s) |
| Paper/Pasteboard | 1382 g |
| Piste laius | 6 mm |
| Pistete arv | 11 |
| Plastic (No PET) | 18 g |
| Producer | Singer |
| Producer product name | SMC 4411 |
| Süstiku tüüp | Horizontal |
| Tare weight (kg) | 1.4 kg |
| Tarvikud kaasa arvatud | All-Purpose Foot, Zipper Foot, Buttonhole Foot, Button Sewing Foot, Seam Ripper / Lint Brush, Quilting Guide, Needles, Bobbins, Screwdriver, Auxiliary Spool Pin, Spool Pin Felt, Soft-Sided Dust Cover |
| Toote värv | Silver |
| Tooteperekond | Heavy Duty |
| Tüüp | Automatic |
| Volume (m3) | 0.03241125 m |
| Warranty | 24 month(s) |
| WEEE tax | Yes |
Sildid: singer smc 4411 number of stitches 11 silver, hd4411, singer, omblusmasinad

