Sungrow ESS Single-phase Grid-connected Inverter
| All | |
| Embeeded battery | No |
| Gross depth (mm) | 490.00 mm |
| Gross height (mm) | 331.00 mm |
| Gross weight | 24.00 kg |
| Gross width (mm) | 590.00 mm |
| Net weight | 18.50 kg |
| Packing quantity | 10.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard | 4400.00 g |
| Plastic (No PET) | 1100.00 g |
| Producer | SUNGROW |
| Tare weight (kg) | 5.50 kg |
| Volume (m3) | 0.10 m |
| Warranty | 60 month(s) |
| WEEE tax | Yes |
Sildid: sungrow ess single-phase grid-connected inverter, ash00119, sungrow, inverterid

