Arozzi Fabric Upholstery | Gaming chair | Vernazza Soft Fabric | Dark Grey
- TootjadArozzi
- Mudel: VERNAZZA-SFB-DG
- Saadavus: 5
-
389€
Arozzi Fabric Upholstery | Gaming chair | Vernazza Soft Fabric | Dark Grey
| All | |
| Adjustable backrest | Yes |
| Embeeded battery | No |
| Gross depth (mm) | 880 mm |
| Gross height (mm) | 370 mm |
| Gross weight | 26.9 kg |
| Gross width (mm) | 690.00 mm |
| Kaal (maksimaalne) | 145 kg |
| Materjal | Fabric Upholstery |
| Muud funktsioonid | Soft yet durable furniture fabric. Soft neck & lumbar support pillows. Adjustable height gas spring that supports up to 145kg/ 320 lbs. Large and spacious seat and backrest. Sturdy metal frame and aluminium wheel base. Pro locking tilt mechanism & 3D armr |
| Net weight | 25.9 kg |
| Packing quantity | 1 pc(s) |
| Palette Qty | 7 pc(s) |
| Paper/Pasteboard | 1000 g |
| Producer | Arozzi |
| Tare weight (kg) | 1 kg |
| Toote nimetus | Vernazza Soft Fabric |
| Tüüp | Gaming chair |
| Värv | Dark Grey |
| Volume (m3) | 0.224664 m |
| Warranty | 24 month(s) |
| WEEE tax | No |



