Easy Camp Family tent | Kinn 5 | 5 person(s) | Green
- TootjadEasy Camp
- Mudel: 120489
- Saadavus: 4
-
261€
Easy Camp Family tent | Kinn 5 | 5 person(s) | Green
| All | |
| Embeeded battery | No |
| Flysheet | WeatherGuard 3000, 190T polyester PU coated, PFC free water repellency, fire retardant |
| Gross depth (mm) | 630.00 mm |
| Gross height (mm) | 220.00 mm |
| Gross weight | 10.6 kg |
| Gross width (mm) | 220.00 mm |
| Groundsheet | Polyethylene |
| Hydrostatic head | 3000 mm |
| Inner tent | Breathable polyester |
| Magamiskohtade arv | 5 isik(ud) |
| Net weight | 10.30 kg |
| Packing quantity | 1.00 pc(s) |
| Pakendi suurus | 630 x 220 mm |
| Palette Qty | 57 pc(s) |
| Paper/Pasteboard | 240.00 g |
| Plastic (No PET) | 60.00 g |
| Producer | Easy Camp |
| Producer product family | Family tent |
| Producer product name | Kinn 5 |
| Tare weight (kg) | 0.3 kg |
| Toote värv | Green |
| Tüüp | Tunnel |
| Volume (m3) | 0.03 m |
| Warranty | 24 month(s) |
| WEEE tax | No |






