Eaton | OnLine UPS | 9E1000I | 1000 VA | 800 W | C14
| All | |
| Classification of battery | CL126:NE:2016-12-09 |
| Composition of battery | CL127:KT:2016-12-09 |
| Elektripistik | C14 |
| Embeeded battery | Yes |
| Gross depth (mm) | 240.00 mm |
| Gross height (mm) | 330.00 mm |
| Gross weight | 11.00 kg |
| Gross width (mm) | 435.00 mm |
| Kujutegur | Tower |
| Lainekuju | Sine wave |
| Maht | 1000 VA |
| Muud funktsioonid | Easily communicate with the UPS through USB, RS232 serial or over the network with the optional network card (Network-M2). Relay cards or ModBus cards are also available. Output 4xC13 |
| Net weight | 10.00 kg |
| Packing quantity | 1.00 pc(s) |
| Palette Qty | 50 pc(s) |
| Paper/Pasteboard | 900.00 g |
| Plastic (No PET) | 100.00 g |
| Producer | Eaton |
| Producer product family | OnLine UPS |
| Producer product name | 9E1000I |
| Puhvertoiteallika topoloogia | On line |
| Tare weight (kg) | 1.00 kg |
| TI weight (kg) | 8.00 kg |
| Type of battery | Battery |
| Võimsus | 800 W |
| Volume (m3) | 0.03 m |
| Warranty | 36 month(s) |
| WEEE tax | Yes |
Sildid: eaton online ups 9e1000i 1000 va 800 w c14, 9e1000i, eaton, ups





