Shure | Podcast Microphone | MV7+
| All | |
| Embeeded battery | No |
| Gross depth (mm) | 309.00 mm |
| Gross height (mm) | 109.00 mm |
| Gross weight | 1.08 kg |
| Gross width (mm) | 130.00 mm |
| Mürasummutus | The real-time Denoiser uses cutting-edge DSP technology to eliminate ambient noise in your room |
| Net weight | 0.57 kg |
| Packing quantity | 1.00 pc(s) |
| Palette Qty | 197 pc(s) |
| Paper/Pasteboard | 400.00 g |
| Pistmiku tüüp | USB Type-C |
| Plastic (No PET) | 106.00 g |
| Producer | Shure |
| Producer product family | Podcast Microphone |
| Producer product name | MV7+ |
| Tare weight (kg) | 0.51 kg |
| Värv | Black |
| Volume (m3) | 0.00 m |
| Warranty | 24 month(s) |
| WEEE tax | Yes |

