iHealth | PT3 Non Contact Forehead Thermometer | White
| All | |
| Classification of battery | CL126:NE:2016-12-09 |
| Composition of battery | CL127:KT:2016-12-09 |
| Embeeded battery | Yes |
| Gross depth (mm) | 65 mm |
| Gross depth master carton | 315 mm |
| Gross height (mm) | 170 mm |
| Gross height master carton | 200 mm |
| Gross weight | 0.146 kg |
| Gross width (mm) | 43 mm |
| Gross width master carton | 315 mm |
| Muud funktsioonid | Fast reading in 1 second. High precision: ultra-sensitive infrared sensor measures IR energy emitted from the forehead and collects more than 100 data points per second. Built-in distance sensor and environmental sensor make necessary adjustments to give |
| Net weight | 0.077 kg |
| Net weight master carton | 3.504 kg |
| Packing quantity | 24 pc(s) |
| Palette Qty | 2088 pc(s) |
| Paper/Pasteboard | 54.00 g |
| Plastic (No PET) | 15.00 g |
| Producer | iHealth |
| Producer product name | PT3 Non Contact Forehead Thermometer |
| Tare weight (kg) | 0.07 kg |
| Tare weight master carton | 0.198 kg |
| TI weight (kg) | 0.02 kg |
| Toote värv | White |
| Type of battery | Battery |
| Volume (m3) | 0.00047515 m |
| Warranty | 12 month(s) |
| WEEE tax | Yes |

