Sewing machine | Singer | STARLET 6660 | Number of stitches 60 | Number of buttonholes 4 | White
- TootjadSinger
- Mudel: 6660
- Saadavus: 4
-
263€
Sewing machine | Singer | STARLET 6660 | Number of stitches 60 | Number of buttonholes 4 | White
| All | |
| Automatic threading | Yes |
| Automatic winding | Yes |
| Embeeded battery | No |
| Gross depth (mm) | 390.00 mm |
| Gross height (mm) | 460.00 mm |
| Gross weight | 8.5 kg |
| Gross width (mm) | 270.00 mm |
| Muud funktsioonid | Sewing Speed up to 750 stitches-per-minute. Automatic Reverse. Automatic Presser Foot Pressure. LED Light. |
| Net weight | 7.00 kg |
| Nööpaugu tüüp | 1-step |
| Nööpaukude arv | 4 |
| Packing quantity | 1.00 pc(s) |
| Palette Qty | 16 pc(s) |
| Paper/Pasteboard | 1200.00 g |
| Piste laius | 6.5 mm |
| Pistete arv | 60 |
| Plastic (No PET) | 300.00 g |
| Producer | Singer |
| Producer product name | STARLET 6660 |
| Reguleeritav nõela asend | Variable Needle Positions |
| Tare weight (kg) | 1.5 kg |
| Tarvikud kaasa arvatud | General All Purpose Foot, Zipper Foot, Buttonhole Foot, Needles, Bobbins, Spool Caps, Auxiliary Spool Pin, Spool Pin Felt, Darning Plate, Needle Plate Screwdriver, Seam Ripper/Lint Brush, Soft sided cover. |
| Toote värv | White |
| Tüüp | Computerised |
| Vaba õlg | Handy Free Arm |
| Volume (m3) | 0.05 m |
| Warranty | 24 month(s) |
| WEEE tax | Yes |
Sildid: sewing machine singer starlet 6660 number of stitches 60 number of buttonholes 4 white, 6660, singer, omblusmasinad

