Singer Sewing Machine Quantum Stylist 9960 Number of stitches 600, Number of buttonholes 13, White
- TootjadSinger
- Mudel: 9960
- Saadavus: 5
-
682€
Singer Sewing Machine Quantum Stylist™ 9960 Number of stitches 600, Number of buttonholes 13, White
| All | |
| Automatic threading | Yes |
| Brutokaal | 12.8 kg |
| Ekraan | LCD pikslit |
| Embeeded battery | No |
| Garantii | 24 month(s) |
| Gross depth (mm) | 508 mm |
| Gross height (mm) | 455 mm |
| Gross width (mm) | 284 mm |
| Muud funktsioonid | Built-In Needle Threader, Thread Cutter, Thread Cutter Shut Off, Adjustable Stitch Width, Adjustable Stitch Length , Programmable Needle Up/Down, OneTouch Stitch Selection, Twin-Needle Function |
| Netokaal | 10.9 kg |
| Nööpaugu tüüp | 1-Step |
| Nööpaukude arv | 13 |
| Packing quantity | 1 pc(s) |
| Paper/Pasteboard | 1200 g |
| Piste laius | Adjustable |
| Piste pikkus | Adjustable |
| Pistete arv | 600 |
| Plastic (No PET) | 700 g |
| Producer product family | Sewing Machine |
| Producer product name | Quantum Stylist 9960 |
| Reguleeritav nõela asend | Variable Needle Positions (25) |
| Tare weight (kg) | 1.9 kg |
| Tarvikud kaasa arvatud | General Purpose Foot, Zipper Foot, Buttonhole Foot, Satin Foot, Blind Hem Foot, Open Toe Foot, Cording Foot, Darning/Embroidery Foot, Even Feed/Walking Foot, Overcasting Foot, Button Sewing Foot, Narrow Hem Foot, Quarter Inch Foot, Quilting Bar, Pack of N |
| Toote värv | White |
| Tüüp | Automatic |
| Vaba õlg | Slide off the Removable Storage Compartment for access to the free arm, making it easy to sew trouser hems, sleeve cuffs and other smaller or tubular projects |
| Võimsus | 55 W |
| Volume (m3) | 0.06564376 m |
| WEE classification | CL109:5:2017-04-01 |
| WEEE tax | Yes |
Sildid: singer sewing machine quantum stylist 9960 number of stitches 600, number of buttonholes 13, white, 9960, singer, omblusmasinad





