SALE OUT. SUNRED Heater | RSS16, Retro Bright Standing | Infrared | 2100 W | Black | DAMAGED PACKAGING | IP54
- TootjadSUNRED
- Mudel: RSS16SO
- Saadavus: 1
-
246€
SALE OUT. SUNRED Heater | RSS16, Retro Bright Standing | Infrared | 2100 W | Black | DAMAGED PACKAGING | IP54
| All | |
| Embeeded battery | No |
| Gross depth (mm) | 890.00 mm |
| Gross height (mm) | 245.00 mm |
| Gross weight | 18.70 kg |
| Gross width (mm) | 665.00 mm |
| IP klass | IP54 |
| Küttekeha materjal | Halogen |
| Lampide eluiga | 8000 h |
| Muud funktsioonid | 3 different positions: 900/1200/2100 Watt. Cable cord: 1.8 m. On/off switch: switch. Maximum heat range: 17 m2. |
| Net weight | 14.20 kg |
| Packing quantity | 1.00 pc(s) |
| Palette Qty | 5.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard | 3900.00 g |
| Plastic (No PET) | 600.00 g |
| Producer | SUNRED |
| Producer product family | Heater |
| Producer product name | RSS16, Retro Bright Standing |
| SALE OUT. | Y |
| Saleout | DAMAGED PACKAGING |
| Tare weight (kg) | 4.50 kg |
| Toote värv | Black |
| Tüüp | Infrared |
| Võimsus | 2100 W |
| Volume (m3) | 0.15 m |
| Warranty | 24 month(s) |
| WEEE tax | Yes |





