Outwell Backpack | Sanderling | 18 L
| All | |
| Embeeded battery | No |
| Fabric material | 420D ripstop polyester, 300D polyester, PEVA lining |
| Gross depth (mm) | 150.00 mm |
| Gross height (mm) | 430.00 mm |
| Gross weight | 0.56 kg |
| Gross width (mm) | 310.00 mm |
| Maht | 18 L |
| Mõõdud (l x s x k) | 31 x 15 x 43 cm |
| Muud funktsioonid | Roll-top closure for easy access Padded shoulder straps for comfort Carry handle Flat front pocket for smaller belongings Water resistant loose liner for easy cleaning Stays cool for 9 hours using an 800 ml ice block |
| Net weight | 0.54 kg |
| Packing quantity | 1.00 pc(s) |
| Palette Qty | 86 pc(s) |
| Paper/Pasteboard | 16.00 g |
| Plastic (No PET) | 4.00 g |
| Producer | Outwell |
| Producer product family | Backpack |
| Producer product name | Sanderling |
| Tare weight (kg) | 0.02 kg |
| Volume (m3) | 0.02 m |
| Warranty | 24 month(s) |
| WEEE tax | No |





