Outwell Cool Bag | Sanderling | 20 L
| All | |
| Embeeded battery | No |
| Fabric material | 420D ripstop polyester, 300D polyester, PEVA lining |
| Gross depth (mm) | 220.00 mm |
| Gross height (mm) | 390.00 mm |
| Gross weight | 0.54 kg |
| Gross width (mm) | 260.00 mm |
| Maht | 20 L |
| Mõõdud (l x s x k) | 26 x 22 x 39 cm |
| Muud funktsioonid | Roll-top closure for easy access Detachable, adjustable and padded shoulder strap Carry handle with hook and loop closing Flat front pocket for smaller belongings Water resistant loose liner for easy cleaning |
| Net weight | 0.52 kg |
| Packing quantity | 1.00 pc(s) |
| Palette Qty | 77 pc(s) |
| Paper/Pasteboard | 16.00 g |
| Plastic (No PET) | 4.00 g |
| Producer | Outwell |
| Producer product family | Cool Bag |
| Producer product name | Sanderling |
| Tare weight (kg) | 0.02 kg |
| Volume (m3) | 0.02 m |
| Warranty | 24 month(s) |
| WEEE tax | No |





