Outwell Campion Lux XL Blue Sleeping Bag - Left zipper
| All | |
| Embeeded battery | No |
| Gross depth (mm) | 260.00 mm |
| Gross height (mm) | 450.00 mm |
| Gross weight | 2.60 kg |
| Gross width (mm) | 450.00 mm |
| Net weight | 2.40 kg |
| Packing quantity | 1.00 pc(s) |
| Palette Qty | 16 pc(s) |
| Paper/Pasteboard | 160.00 g |
| Plastic (No PET) | 40.00 g |
| Producer | Outwell |
| Tare weight (kg) | 0.20 kg |
| Volume (m3) | 0.05 m |
| Warranty | 24 month(s) |
| WEEE tax | No |

