Outwell Contour Lux Deep Blue | Sleeping Bag | 220 x 85 cm | -19 to 15 C | Right Zipper
- TootjadOutwell
- Mudel: 230487
- Saadavus: 5
-
85€
Outwell Contour Lux Deep Blue | Sleeping Bag | 220 x 85 cm | -19 to 15 °C | Right Zipper
| All | |
| Embeeded battery | No |
| Gross depth (mm) | 240.00 mm |
| Gross height (mm) | 420.00 mm |
| Gross weight | 1.90 kg |
| Gross width (mm) | 420.00 mm |
| Hooaeg | 3 |
| Kattematerjal | 230T microfibre polyester |
| Kuju | Blanket |
| Lining | 190T brushed, embossed polyester |
| Net weight | 1.70 kg |
| Packing quantity | 1.00 pc(s) |
| Pakendi suurus | 420 x 240 mm |
| Palette Qty | 20 pc(s) |
| Paper/Pasteboard | 160.00 g |
| Plastic (No PET) | 40.00 g |
| Producer | Outwell |
| Sisu materjal | 1400 g Isofill, recycled polyester |
| Sulgemine lukuga | Right Zipper |
| Suurus | 220 x 85 cm |
| Tare weight (kg) | 0.20 kg |
| Temp (Tcomfort) woman | 3 cold side up/ 15 warm side up C |
| Temp (Textreme) | -19 cold side up/ 1 warm side up C |
| Temp (Tlimit) man | -3 cold side up/ 11 warm side up C |
| Temperatuur | -19 to 15 C |
| Toote nimetus | Contour Lux Deep Blue |
| Tooteperekond | Sleeping Bag |
| Värv | Deep Blue |
| Volume (m3) | 0.04 m |
| Warranty | 24 month(s) |
| WEEE tax | No |






