Easy Camp Tent | Skarvan 5 | 5 person(s)
| All | |
| Embeeded battery | No |
| Flysheet | WeatherGuard 3000, 190T polyester PU coated, PFC free water repellency, fire retardant |
| Gross depth (mm) | 270 mm |
| Gross height (mm) | 270 mm |
| Gross weight | 17 kg |
| Gross width (mm) | 730 mm |
| Groundsheet | Polyethylene |
| Hydrostatic head | 3000 mm |
| Inner tent | Breathable polyester |
| Magamiskohtade arv | 5 isik(ud) |
| Net weight | 16.2 kg |
| Packing quantity | 1.00 pc(s) |
| Pakendi suurus | 730 x 270 mm |
| Palette Qty | 32 pc(s) |
| Paper/Pasteboard | 750.00 g |
| Plastic (No PET) | 50.00 g |
| Producer | Easy Camp |
| Producer product family | Tent |
| Producer product name | Skarvan 5 |
| Ruumide arv | 3 (2 bedrooms, 1 living room) |
| Tare weight (kg) | 0.8 kg |
| Tüüp | Tunnel |
| Volume (m3) | 0.053217 m |
| Warranty | 24 month(s) |
| WEEE tax | No |




