Xiaomi Redmi Pad 2 (Mint Green) 11" IPS LCD 1536x2048/2.24GHz/128GB/4GB RAM/Android 15/BT,WiFi,VHU5875EU | Xiaomi
| All | |
| Classification of battery | CL126:NE:2016-12-09 |
| Composition of battery | CL127:KT:2016-12-09 |
| Embeeded battery | Yes |
| Gross depth (mm) | 20 mm |
| Gross height (mm) | 270 mm |
| Gross weight | 0.61 kg |
| Gross width (mm) | 190 mm |
| Net weight | 0.51 kg |
| Packing quantity | 1.00 pc(s) |
| Palette Qty | 1870 pc(s) |
| Paper/Pasteboard | 90.00 g |
| Plastic (No PET) | 10.00 g |
| Producer | Xiaomi |
| Tare weight (kg) | 0.10 kg |
| TI weight (kg) | 0.07 kg |
| Type of battery | Accumulator |
| Volume (m3) | 0.001026 m |
| Warranty | 24 month(s) |
| WEEE tax | Yes |
Sildid: xiaomi redmi pad 2 mint green 11, 67177, xiaomi, tahvelarvutid

