ETA | Upper Arm Blood Pressure Monitor | ETA229790000 | Memory function | Number of users 2 user(s) | 4 | Suitable for home use.
- TootjadETA
- Mudel: ETA229790000
- Saadavus: 5
-
31€
ETA | Upper Arm Blood Pressure Monitor | ETA229790000 | Memory function | Number of users 2 user(s) | 4 | Suitable for home use. Measurement of systolic and diastolic pressure, pulse. Oscillometric measurement method. Display of measured values on LCD. Fully automatic filling and deflation of the cuff. Pressure measurement accuracy +/- 3 mmHg, pulse +/- 5%. Pressure measurement range 0 - 299 mmHg, pulse 40 - 199 per minute. Irregular heart rate detection. WHO blood pressure classification. | Upper Arm
| All | |
| Aku tüüp | AAA |
| Akud kaasa arvatud | Yes |
| Automaatne väljalülitus | No |
| Classification of battery | CL126:NE:2016-12-09 |
| Composition of battery | CL127:KT:2016-12-09 |
| Diastoolne vererõhk | Yes |
| Ekraan | LCD |
| Embeeded battery | Yes |
| Gross depth (mm) | 115 mm |
| Gross depth master carton | 370 mm |
| Gross height (mm) | 90 mm |
| Gross height master carton | 290 mm |
| Gross weight | 0.46 kg |
| Gross width (mm) | 170 mm |
| Gross width master carton | 355 mm |
| Käekinnituse suurus | 22 - 42 cm |
| Kasutajate arv | 2 kasutaja(id) |
| Mälufunktsioon | Yes |
| Mälumaht | 2 x 60 records |
| Muud funktsioonid | Suitable for home use. Measurement of systolic and diastolic pressure, pulse. Oscillometric measurement method. Display of measured values on LCD. Fully automatic filling and deflation of the cuff. Pressure measurement accuracy +/- 3 mmHg, pulse +/- 5%. P |
| Net weight | 0.29 kg |
| Net weight master carton | 8.424 kg |
| Packing quantity | 18 pc(s) |
| Palette Qty | 810 pc(s) |
| Paper/Pasteboard | 167 g |
| Plastic (No PET) | 3 g |
| Producer | ETA |
| Producer product family | Upper Arm Blood Pressure Monitor |
| Producer product name | ETA229790000 |
| Pulsisageduse mõõtmine | 40 - 199 bpm |
| Süstoolne vererõhk | Yes |
| Tare weight (kg) | 0.17 kg |
| Tare weight master carton | 0.648 kg |
| TI weight (kg) | 0.05 kg |
| Toetatud akude arv | 4 |
| Toiteallikas | Battery |
| Tüüp | Upper Arm |
| Type of battery | Battery |
| Volume (m3) | 0.0017595 m |
| Warranty | 24 month(s) |
| WEEE tax | Yes |
Sildid: eta upper arm blood pressure monitor eta229790000 memory function number of users 2 users 4 suitable for home use, eta229790000, eta, vererohk

