Eaton | Ellipse PRO 1600 IEC | ELP1600IEC | 1600 VA | 1000 W
- TootjadEaton
- Mudel: ELP1600IEC
- Saadavus: 2
-
447€
Eaton | Ellipse PRO 1600 IEC | ELP1600IEC | 1600 VA | 1000 W
| All | |
| Classification of battery | CL126:NE:2016-12-09 |
| Composition of battery | CL127:KT:2016-12-09 |
| Embeeded battery | Yes |
| Funktsioonid | Provide backup power - Prevents data loss. Protects your sensitive and valuable equipment. Perfect support for solar panel installations and other sensitive equipment that requires pure sinewave input. Compact and reliable - ideal for home and small offic |
| Gross depth (mm) | 145.00 mm |
| Gross height (mm) | 333.00 mm |
| Gross weight | 12.70 kg |
| Gross width (mm) | 490.00 mm |
| Maht | 1600 VA |
| Net weight | 11.50 kg |
| Packing quantity | 1.00 pc(s) |
| Palette Qty | 73 pc(s) |
| Paper/Pasteboard | 1000.00 g |
| Plastic (No PET) | 200.00 g |
| Producer | Eaton |
| Producer product family | Ellipse PRO 1600 IEC |
| Producer product name | ELP1600IEC |
| Puhvertoiteallika topoloogia | Line-Interactive |
| Tare weight (kg) | 1.20 kg |
| TI weight (kg) | 9.00 kg |
| Type of battery | Accumulator |
| Võimsus | 1000 W |
| Volume (m3) | 0.02 m |
| Warranty | 36 month(s) |
| WEEE tax | Yes |




















