Eaton | UPS | 5SC 1000i Rack2U | 1000 VA | 700 W
| All | |
| Classification of battery | CL126:NE:2016-12-09 |
| Composition of battery | CL127:KT:2016-12-09 |
| Embeeded battery | Yes |
| Eritunnused | Automatic Voltage Regulation (AVR) Delivers clean sinewave output LCD display for real-time status and measurements Reliable and affordable UPS for rack servers, networking and storage Compatible with 500 mm depth enclosures 1 slot for optional com card ( |
| Gross depth (mm) | 575 mm |
| Gross height (mm) | 235 mm |
| Gross weight | 19.5 kg |
| Gross width (mm) | 545 mm |
| Kujutegur | Rack |
| Maht | 1000 VA |
| Net weight | 15.4 kg |
| Packing quantity | 1.00 pc(s) |
| Palette Qty | 23 pc(s) |
| Paper/Pasteboard | 3500.00 g |
| Plastic (No PET) | 600.00 g |
| Producer | Eaton |
| Producer product family | UPS |
| Producer product name | 5SC 1000i Rack2U |
| Puhvertoiteallika topoloogia | Line-Interactive |
| Sertifikaat | UL 1778, IEC/EN 62040-1, IEC/EN 62040-2, CE, EAC, cTUVus |
| Tare weight (kg) | 4.10 kg |
| TI weight (kg) | 13.00 kg |
| Toote värv | Black |
| Type of battery | Accumulator |
| Võimsus | 700 W |
| Volume (m3) | 0.073643125 m |
| Warranty | 24 month(s) |
| WEEE tax | Yes |
Sildid: eaton ups 5sc 1000i rack2u 1000 va 700 w, 5sc1000ir, eaton, ups





