Eaton UPS Ellipse PRO 1600 DIN | Eaton
| All | |
| Classification of battery | CL126:NE:2016-12-09 |
| Composition of battery | CL127:KT:2016-12-09 |
| Embeeded battery | Yes |
| Gross depth (mm) | 280.00 mm |
| Gross height (mm) | 400.00 mm |
| Gross weight | 11.80 kg |
| Gross width (mm) | 90.00 mm |
| Net weight | 11.30 kg |
| Packing quantity | 1.00 pc(s) |
| Palette Qty | 85 pc(s) |
| Paper/Pasteboard | 400.00 g |
| Plastic (No PET) | 100.00 g |
| Producer | Eaton |
| Tare weight (kg) | 0.50 kg |
| TI weight (kg) | 9.00 kg |
| Type of battery | Accumulator |
| Volume (m3) | 0.01 m |
| Warranty | 36 month(s) |
| WEEE tax | Yes |
Sildid: eaton ups ellipse pro 1600 din eaton, elp1600din, eaton, ups







