PCM | Battery 12V 7.2Ah F2 Pb CSB | CSB-GP1272
| All | |
| Classification of battery | CL126:NE:2016-12-09 |
| Composition of battery | CL127:KT:2016-12-09 |
| Embeeded battery | Yes |
| Gross depth (mm) | 1.00 mm |
| Gross height (mm) | 1.00 mm |
| Gross weight | 1.01 kg |
| Gross width (mm) | 1.00 mm |
| Net weight | 1.00 kg |
| Packing quantity | 1.00 pc(s) |
| Palette Qty | 990 pc(s) |
| Paper/Pasteboard | 7.00 g |
| Producer | PCM |
| Producer product family | Battery 12V 7.2Ah F2 Pb CSB |
| Producer product name | CSB-GP1272 |
| Tare weight (kg) | 0.01 kg |
| TI weight (kg) | 0.30 kg |
| Type of battery | Accumulator |
| Volume (m3) | 0.00 m |
| Warranty | 24 month(s) |
| WEEE tax | No |

