Xiaomi | Redmi Buds 6 | Noise canceling
| All | |
| Classification of battery | CL126:NE:2016-12-09 |
| Composition of battery | CL127:KT:2016-12-09 |
| Embeeded battery | Yes |
| Gross depth (mm) | 100.00 mm |
| Gross height (mm) | 28.5 mm |
| Gross weight | 0.127 kg |
| Gross width (mm) | 100.00 mm |
| Mürasummutus | Yes |
| Net weight | 0.05 kg |
| Packing quantity | 1.00 pc(s) |
| Palette Qty | 6063 pc(s) |
| Paper/Pasteboard | 50 g |
| Pistmiku tüüp | Bluetooth |
| Plastic (No PET) | 6 g |
| Producer | Xiaomi |
| Producer product name | Redmi Buds 6 |
| Sisseehitatud mikrofon | Yes |
| Tare weight (kg) | 0.082 kg |
| TI weight (kg) | 0.01 kg |
| Type of battery | Accumulator |
| USB-port | USB Type-C |
| Värv | Night Black |
| Volume (m3) | 0.000285 m |
| Warranty | 24 month(s) |
| WEEE tax | Yes |

